Na letošní úterý 29. listopadu připadá celosvětový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday, který se slaví ve více jak 80 zemích světa.

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti, která na začátku listopadu na webu Giving Tuesday spustila letošní registrace dobročinných aktivit.
Do Giving Tuesday se může jednoduše zapojit kdokoliv a možností, jak pomoc pojmout je nespočet – darování peněz, času či odborných znalostí. Organizace, firmy i jednotlivci mohou své dobročinné projekty, aktivity nebo dárcovské výzvy k pomoci registrovat až do konce listopadu. Na webu jsou mimo jiné k vidění také ukázky úspěšných aktivit z předešlých let a další tipy.

Giving Tuesday se v Česku stalo významným dnem, který každoročně oslavuje solidaritu a chuť pomáhat. V roce 2021 se v České republice díky 224 zaregistrovaným výzvám podařilo na dobročinné projekty vybrat více než 95 milionů korun, což představuje dosavadní rekord. Za šest let už Češi vykonali v rámci Giving Tuesday nespočet dobrých skutků a darovali více než 270 milionů korun.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti